Bezpiecznie na stoku

Znani mówią o nas

Adam Marasek – TOPR

Każdej zimy kilka tysięcy Polaków, w tym sporo dzieci ulega wypadkom narciarskim. Każdy poważniejszy narciarski uraz niesie za sobą cierpienie, długotrwałe leczenie i jeszcze dłuższą rehabilitację.Jedną z form zapobiegania wypadkom na stokach narciarskich jest akcja BEZPIECZNY STOK, informująca i promująca podstawowe zasady bezpiecznej jazdy.
Bezpieczna jazda to między innymi jazda w kasku. Chrońmy to, co mamy najcennieje – czyli naszą głowę.
Jazda w kasku to jest to !

dr Piotr Kunysz – prezes SITS

Dbałość o bezpieczeństwo powinno być najważniejszym elementem każdego wyjścia na snowboard a jednym z punktów tej dbałości jest używanie kasku. Niestety świadomość snowboardzistów dotycząca zagrożenia jakie niesie za sobą jazda bez kasku jest bardzo niska a nastawienie do używania kasków bardzo negatywne, związane bardzo często z nieprawdziwymi przesłankami (zły wygląd, pogorszenie wrażeń słuchowych, …). Warto jednak zmienić to nastawienie, gdyż kask chroni zdrowie a niekiedy i życie. Kaski stanowić mają zabezpieczenie podczas coraz częściej zdarzających się kolizji na stoku oraz wypadków na snowparkach.

Maciej Bydliński – PZN – najlepszy narciarz alpejski w Polsce

Bezpieczeństwo na stokach to podstawa! Na szczęście narciarze w kaskach nie są już na stokach rzadkością. Obecnie moda narciarska doskonale wpisuje się w konieczność noszenia kasków. Barwne i wygodne, wspaniale uzupełniają strój narciarzy i snowboardzistów i wpływają na poprawę bezpieczeństwa na stokach. KASKI SĄ MODNE!

Kamil Stoch – PZN – skoczek narciarski

Bezpiecznie na nartach? Tylko w kasku! W moim sportowym doświadczeniu nie raz to właśnie kask uratował mi zdrowie, a może i życie. Ja wiem, że trzeba go nosić, ale czy wiedzą wszyscy narciarze? Ważne jest, aby uświadamiać dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz promować jazdę w kaskach i bezpieczne zachowania na stokach! Dlatego popieram akcję Bezpieczny Stok!

Piotr Żyła – PZN – skoczek narciarski

Narty to wspaniały sport! Dostępny dla wszystkich, dużych i małych. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą ich spotkać na stokach. Dlatego gorąco zachęcam do brania udziału w akcjach Bezpieczny Stok, które promują bezpieczną jazdę w kaskach i w przystępny sposób uczą, jak należy zachowywać się na stokach. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze! Jeśli na stok, to tylko w KASKU!

Maciej Kot – PZN – skoczek narciarski

Białe szaleństwo kojarzy się ze wspaniałą zabawą i beztroską. A co ze zdrowiem? Co z bezpieczeństwem? O tym trzeba mówić głośno! Kaski są bardzo ważnym elementem tego bezpieczeństwa, niejednokrotnie uratowały ludzkie życie. Dlatego jestem całym sercem za akcją promującą noszenie kasków przez wszystkich narciarzy i snowboardzistów, dorosłych i dzieci! Bądźmy odpowiedzialni, nośmy KASKI!