Bezpiecznie na stoku

Dobre praktyki

Reguły FIS

1. Wzgląd na innych narciarzy i snowboardzistów
Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.
2. Panowanie nad prędkością i stylem jazdy
Każdy narciarz i snowboardzista musi zjeżdżać z prędkością i stylem dopasowanymi do widoczności, własnych umiejętności, terenu, warunków śniegowych i pogodowych oraz do natężenia ruchu.

Bezpieczeństwo dzieci na stokach – poradnik

Nauka jazdy na nartach to super zabawa i radość z życia dla dzieci – ale jeśli młodzi nie są odpowiednio przygotowani i chronieni na stokach, wypadki mogą spowodować utratę zaufania i niechęć do sportów zimowych.
Myśląc o bezpieczeństwie dobrze na początek wspólnie z dzieckiem przeczytać broszurę BEZPIECZNY STOK, czy też zapoznać się z interaktywnym quizem zamieszczonym na naszej stronie www.bezpiecznienastoku.pl.
Taki początek przed wizytą na stoku stwarza podstawy dla wspólnej rodzinnej zabawy.

Jak prawidłowo dobrać kask

Czy naprawdę potrzebuję nosić ochronny kask narciarski?
Używanie kasku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie jest jedną z najtrafniejszych i inteligentnych decyzji jaką możesz podjąć rozpoczynając swoją przygodę ze sportami zimowymi. Będąc na stoku nie dosyć, że powinieneś wziąć pod uwagę swój ewentualny upadek, jak również przewidzieć, że może dojść do zderzenia, bo inny narciarz na Ciebie wjedzie.